Kuidas sõita säästlikult ja ökonoomselt?

Nii mõnedki autojuhid soovivad sõita säästlikult ning paljudel on selleks omad nipid, kuidas hoida kokku raha ja pikendada sõiduvahendi eluiga. Jagame enda lugejatele mõned juhtnöörid, kuidas säästa enda autot kui ka raha.

Rahulik kiirendamine

Juhtides sõidukit, tuleks soovitud kiirus saavutada võimalikult kiiresti. Siiski on soovituslik vältida gaasipedaali põhja vajutamist kui ka liiga aeglaselt kiirendamist. Heaks lahenduseks on kiirendada pooleldi alla vajutatud pedaaliga, kus mootoripöörded ei tõuseks meeletult kõrgeks.

Aeglaselt sõitmine

Säästliku sõidu nipp seisneb selles, et auto mootoril hoitakse optimaalset pöörete arvu. Bensiinimootoritel loetakse enamasti optimaalseks pöörete arvu vahemikuks 2-3 tuhat pööret minutis, aga diiselmootoritel 1,5-2 tuhat.

Automaatkäigukast ja manuaalkäigukast

Rahvasuus levib müüt, et automaatkäigukast ei ole ökonoomne. Autoehitusvaldkonna arenedes on kaasaegsete automaatkäigukastidega autode kütusekulu märgatavalt vähenenud ja nii mõnigi suudab hoida auto kütusekulu väiksemana kui manuaalkäigukastil.

Enne sõidu alustamist tuleb auto mootorit soojendada

Tühikäigul töötades kulutab auto kütust ja kindlasti mitte ei ole see säästlik. Uued mootorid soojenevad hoopis paremini sõitmise ajal. Väldi sõitu alustades lihtsalt äkilisi kiirendamisi ja mootori töötamist suurtel pööretel. Karmima pakasega soovitatakse ka Eestis mootorite eelsoojendeid, mis lisaks kütuse kokkuhoiule ja mootori eluea pikendamisele, aitab koheselt ka salongi soojendada.

Euroopa Auto soovitab säästlikku sõitmist ja mõtleme keskkonnale ja oma rahakotile!

Vanemad postitused
Jälgi meid
  • Facebook Basic Square