Miks ja kuidas hooldada autot?

Hooliv ja kaitsev suhtumine oma sõiduvahendisse tagab Sulle pikaks ajaks heas sõidukorras auto. Korrapärane hooldus ning õigeaegne remont vähendab auto kulumisest tingitud rikete tekkimise ohtu.

Kõik peamised hooldus- ja remonttööd tehakse autoesinduses või endale sobivas remonditöökojas. Kuid korras auto vajab hoolduste vahepeal ka autoomaniku hoolitsust ja tähelepanu. Suuremate rikete vältimiseks tuleb kindlasti jälgida rehvirõhku ning õlide- ja vedelike taseme normile vastavust. Vedelike tasemeid tasub kontrollida korra kuus. Kuigi uutel autodel on armatuuril olemas märgutuled, mis annavad teada, kui näiteks mootoriõli tase on alla normi, siis tasub selles kindlasti ka ise veenduda. Peale mootoriõli on oluline ka jahutusvedeliku üle vaatamine, et vältida mootori ülekuumenemist. Kui vedelike tasemed on alla normi, võib ja peaks neid ise juurde valama ja selleks esindusse minema alati ei pea.

Väga oluline on veel see, et Sinu auto kojamehed teeksid kvaliteetset tööd. Kui aga märkad, et pühkimine pole endine ja hakkab jätma aknale kriipse, siis on kaks võimalust. Esiteks, kas kojamehed on lihtsalt vanad või teiseks, need on hooldamata. Kojameeste hooldamiseks tuleb need eemaldada auto küljest ja kummiribad puhastada pigieemaldi ja lapi abil. Vältida ütleks kangeid lahuseid. Lisaks pese kojamehed autoshampooniga. See lihtne käik lükkab edasi uute kojameeste ostmise.

Et Sina saaksid veenduda oma auto tehnilises seisukorras, loosis Euroopa auto välja kõikide Facebooki fännide vahel tasuta kontrolli Aabe autos ja teeb seda ka edaspidi. Jälgi kampaaniaid.

Vanemad postitused
Jälgi meid
  • Facebook Basic Square